Millî Eğitim Bakanlığı Web Sitesi     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Web Sitesi  

Açık Öğretim Portalı

Hizmetlerimiz

 

DERS SEÇİMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Ders Seçim Kılavuzu için tıklayınız.

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde İmam-Hatip hariç diğer alanlarında Yabancı Dil 5 ve Yabancı Dil 6 dersleri,  Mesleki Açık Öğretim Lisesi İmam Hatip Programında ise Yabancı Dil 5, Yabancı Dil 6, Yabancı Dil 7 ve  Yabancı Dil 8 dersleri  öğrencilerimize kademeli olarak zorunlu ortak ders olarak eklenmektedir. Bazı öğrencilerimizin zorunlu dersleri arasında bulunmayan bu dersler ders seçme ekranında ve alabileceği dersler arasında ortak ders olarak görülmektedir. Bu durumda bu dersleri  seçmek zorunda değilsiniz Ancak 2012-2013 öğretim yılına kadar mezun olamayan bütün öğrencilerimiz bu derslerden sorumlu olacaklardır. Zorunlu dersleri arasında yukarıda belirtilen dersleri gören öğrencilerimiz bu dersleri seçmek ve başarılı olmak zorundadır.

Örneğin: Mesleki Açık Öğretim Lisesi İmam Hatip Alanına kayıtlı bir öğrenci toplam dönemi 7 ve üzeri ise Yabancı dil 5 ve Yabancı dil 6 derslerinden sorumlu olmayacaktır. Aynı öğrencinin dönemi 6 ve aşağısı ise bu derslerden sorumlu tutulacaktır.  Bu şekilde 2012-2013 Öğretim yılı itibari ile mezun olamayan her öğrenci bu derslerden sorumlu tutulacaktır.

Kayıt yenileme işlemini yaptıktan sonra en geç 16 Mart 2012  tarihine kadar ders seçiminizi yapınız. Ders seçme işlemini yarım bırakmayınız. Seçilmeyen veya eksik seçilen derslerden öğrencinin kendisi sorumludur.

Ders Seçim Kılavuzu için tıklayınız.