Millî Eğitim Bakanlığı Web Sitesi     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Web Sitesi  

Açık Öğretim Portalı

Hizmetlerimiz

 

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırmak "yeni kayıt", Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları kabul edilen öğrencilerin, öğrenimlerine devam edebilmek ve sınavlara girebilmek için yaptırdıkları işleme ise "kayıt yenileme" denilmektedir.

Kayıt Yenileme İşlemleri Kılavuzu için tıklayınız

  • Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan (2011-2012 Öğretim yılı II. Dönem yeni kayıt olanlar hariç) tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapabilirler.

  • Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler, Kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptırabilirler,

  • Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır.

  • Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu kayıt işlemlerinin yapıldığı okul müdürlüklerinde kalacaktır.

  • Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra okul müdürlüklerinden kitaplarını alabileceklerdir.

  • Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler II. Dönem sınavları için 02 Nisan 2012 tarihine kadar ders seçimini yapabilirler, sınava girmek istedikleri yeri, adres ve telefon bilgilerini güncelleyebilirler

  • Öğrencilik durumu silik olduğu halde Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyen öğrencilerde kayıt yenileme işlemi yaptırabilirler.

  • Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemi yaptırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemezler, 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak olan 2. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına katılamazlar.

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 20,00 TL.'yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacak, ikinci kısım olan 5,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.

2011-2012 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden imam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler. Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

Kayıt Yenileme İşlemleri Kılavuzu için tıklayınız