Millî Eğitim Bakanlığı Web Sitesi     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Web Sitesi  

Açık Öğretim Portalı

Hizmetlerimiz

 

2012-2013 1.DÖNEM SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

19-20 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacak olan I. dönem sınavları Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 4 Oturumda yapılacaktır. 1.ve 3. Oturum sınavları sabah saat 10:00 da, 2.ve4. Oturum sınavları öğleden sonra saat 14:00 yapılacaktır. Sınav giriş yerleri 14 Ocak 2013 tarihinde açıklanacaktır.

2012/1.Dönem kayıt yenilemiş ancak hiç ders seçimi yapmamış öğrencilerimize dersler, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce sistem üzerinden atanmıştır. Sınava gireceğiniz dersleri Öğrenci Giriş sayfasında Dönem Dersleri menüsünden 2012/1’i seçerek görebilirsiniz. Ders notlarına ve daha önce çıkmış sorulara Mesleki Açık Öğretim Lisesi web sitesinde yer alan Destek Materyaller bölümünden veya aşağıda verilen linklerden ulaşabilirsiniz.


http://maol.meb.gov.tr/html_files/derskitaplari.html
http://maol.meb.gov.tr/html_files/eski_sorular.html

Uzaktan eğitimle alacağınız ortak derslerden Dil ve Anlatım dersleri hariç 3 kez sınava girmek şartı ile muaf olabilirsiniz. Mezun olabilmeniz için Dil ve Anlatım derslerini geçmek zorundasınız.

Müdürlüğümüz tarafından yedek salonda sınava girmeleri sağlanan öğrenciler ile geçerli mazereti nedeni ile (askerlik-hastalık vb.) yedek salonlarda sınava girmek isteyen öğrenciler sınav giriş belgeleri ve mazeretlerini gösterir belge ile 14-18 Ocak 2013 tarihleri arasında il/ilçe sınav yürütme kurullarına başvuruda bulunacaklardır.

Ankara merkez ilçeler için yedek salon işlemleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Ankara da yedek salonda sınava girecek öğrencilerin 16-18 Ocak 2013 tarihlerinde Mesleki Açık Öğretim Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.