Mesleki Açık Öğretim Lisesi

ÖNEMLİ DUYURU

ÖNEMLİ DUYURU

18 YAŞ ve ÜSTÜ ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerimize; 2021-1 Dönemi için ders seçim işlemleri, 17 - 30 Kasım tarihleri arasında tekrar açılacaktır.

Bakanlık makam onayı doğrultusunda 18 yaş  ve üzerindeki (03/12/2004 tarihi ve öncesi doğanlar) öğrencilerimizin zorunlu ve alan derslerini dönem şartı olmaksızın seçmesine imkân tanınmıştır.

Örneğin: Yeni düzenleme ile 18 yaş ve üzeri 1. Dönemde olan bir öğrencimiz;  2,3,4,5,6,7 ve 8. dönem ortak derslerini (20 adet dersi geçmemek şartı ile) seçebilecektir.

Bu durumdaki öğrencilerimiz ders seçerken  kredi sınırı olmaksızın en fazla 20 ders seçebilecektir.

Ayrıca Bakanlık makam onayında öğrencilerimizin mevcutta seçtiği derslerden de sınava girebileceği belirtilmiştir.

Bu sebepten dolayı Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü öğrencilerimizin daha önce seçtiği derslerde değişiklik yapmayacaktır.

Bakanlık makam onayı, 18 yaş ve üzerindeki öğrencilerimizin zorunlu ve alan derslerini dönem şartı olmaksızın seçmesine imkân tanıdığı için öğrencilerimizin mevcuttaki seçtiği derslerini muhakkak kontrol ederek gerekirse tamamını silip yeniden seçmeleri yararına olacaktır.

18 YAŞ VE ÜZERİNDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZ AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ TARAFINDAN, KENDİLERİ ADINA OTOMATİK BİR ŞEKİLDE EN UYGUN DERSLERİN SEÇİLMESİNİ İSTİYORLARSA RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ  DERS SEÇİM EKRANINA  GİREREK SADECE KAYDETE BASMALARI YETERLİ OLACAKTIR.  SİSTEM OTOMATİK OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZİN SEÇTİĞİ ÖNCEKİ DERSLERİ SİLEREK TEKRAR DERS ATAMASI YAPACAKTIR.

Belirtilen tarihlerde derslerini seçmeyen öğrenciler için Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'nün hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. 

16-11-2021

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA - Bize ulaşmak için 4440632 MEBİMi arayabilirsiniz.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.