Mesleki Açık Öğretim Lisesi

SSS - YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ SORULAR

Yüz yüze eğitim nedir? 

 

Öğretim programlarında öngörülen derslerin teorik ve uygulamalı eğitimi; öğretmen gözetiminde yüz yüze eğitimin yapıldığı okul/kurumlarda veya işletmelerin derslik, atölye ve laboratuvar ortamlarında, işletmelerde ise usta öğretici/eğitici gözetiminde uygun ortamlarda bir öğretim yılında 2 dönem yapılan eğitime denir.

 


 Yüz yüze eğitim kaç dönemde biter?

 

 İlköğretim/ortaokul mezunu veya tasdikname ile Mesleki Açı Öğretim Lisesine kayıt yaptıranlar 6 dönemde, Lise diploması ile kayıt yaptıranlar lise diplomalılardan en az 8 (sekiz) kişilik grup oluşması halinde 4 dönemde, grup oluşmaması halinde diğer guruptaki öğrencilerle devam etmeleri durumunda 6 dönemde biter.

 


 

Yüz yüze eğitim ile alınacak dersler nasıl seçilir?

 

              Yüz yüze eğitim ile alınması gereken dersler bu eğitimin alınacağı okul/kurumlar tarafından seçilir. Öğrenci her dönem verilen dersleri okula devam ederek alır.

 


 

Yüz yüze eğitim yapılması uygun olmayan alanlar nelerdir?

 

       Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze eğitim yapılması uygun olmayan alanlara dair görüş yazısını görmek için TIKLAYINIZ

 


 

Kayıt olduğumuz dönemde 8 kişi ile yüz yüze eğitime devam ediyorduk şimdi sayımız düştü. Önümüzdeki dönemlerde yüz yüze eğitime devam edebilir miyiz?

 

      Yüz yüze eğitimle alınması gereken alan/dal dersleri en az sekiz kişilik grup oluştuğunda verilir. Eğitime başlandıktan sonra öğrenci sayısındaki azalma eğitim-öğretimin devamına engel teşkil etmez. (Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği Madde-30)

 

Ayrıca Yazı için tıklayınız. (mevcut güncel yazıya köprü atılacak) MEVZUAT 3. SIRA

 


 

 I. Dönem yüz yüze eğitime gidemedim, II. Dönem devam edebilir miyim?

 

           Birinci dönemde herhangi bir dersten devamsızlıktan başarısız olanlar aynı dersin ikinci dönemdeki devamını alamazlar.

 


 

Yüz yüze eğitim bir öğretim yılında kaç dönem verilir?

 

       Yüz yüze eğitim bir öğretim yılında 18´ er haftadan 2 dönem olarak verilir.

 


 

Yüz yüze eğitimi bitiren öğrenci “Yüz Yüze Eğitim İş ve İşlemleri ücretini” öder mi?

 

         “Yüz Yüze Eğitim İş ve İşlemleri ücreti” yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerden alınan bir ücrettir. Yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücreti alınmaz.

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA - Telefon Rehberine ulaşmak için HAKKIMIZDA menüsü altındaki TELEFON REHBERİ ni tıklayınız.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.