Mesleki Açık Öğretim Lisesi

YÜZ YÜZE EĞİTİM DERSLERİNDE EK SINAV HAKKI

YÜZ YÜZE EĞİTİM DERSLERİNDE EK SINAV HAKKI

İlgi:2020/1 Sayılı Genelge.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için 2020/1 Sayılı  Genelge kapsamında; devamsızlık hariç başarısız olduğu yüz yüze eğitim ders/derslerinden  yapılacak olan ek sınavlar, eğitim öğretim yılının ikinci dönem yüz yüze eğitim derslerinin başladığı ilk haftasında ve yüz yüze eğitim derslerinin bittiği tarihi takip eden ilk 2 hafta içerisinde yapılır. Sınav sonuçları, sınavların bitiminden itibaren 10 iş günü içinde öğrencilere duyurulur ve Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine     " EK SINAV " olarak işlenir. 

Yapılacak olan ek sınavlara, öğrencilik durumu aktif, donuk, silik olan öğrencilerden, geçmiş dönemlere ait başarısız olduğu bütün yüz yüze eğitim derslerinden okul/kurumlarına dilekçe ile müracaat edenler alınır.

 

NOT: Yapılacak ek sınavlar için 2020/1 Sayılı Genelge ilgi tutularak il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden sınav onayı almayı unutmayınız.

 

Dilekçe örneği için tıklayınız...

             2020/1 SAYILI GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA - Bize ulaşmak için 4440632 MEBİMi arayabilirsiniz.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.