Mesleki Açık Öğretim Lisesi

Önemli Duyuru

Kayıt yenileme işlemleri uzatılmıştır.
Önemli Duyuru

- Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 20 Mayıs 2024 tarihi mesai bitiminde kadar yapılabilecektir.

- Kayıt yenileme işlemi için öğrenciler, 250 (iki yüz elli ) TL sınav katılım ücretini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı veya T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO ve Türkiye Halk Bankası AŞ'nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hizmetleri üzerinden yatıracaktır.

- Mesleki Açık Öğretim Lisesindeki öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik durumda olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptırabilecektir.

- Ücret muafiyeti kapsamında olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri için 444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (MEBİM) başvuru oluşturarak ya da yüz yüze eğitim alınan okul/kurum ile iletişime geçerek; kayıt yenileme taleplerini iletmeleri, sistem üzerinde güncellenmesi gereken raporları sunmaları, Engelli Sınav Hizmetleri bilgilerini kontrol ederek kayıt yenileme işlemlerinin tamamlandığını teyit etmeleri gerekmektedir.

 

Kayıt Yenileme Kılavuzu için Tıklayınız

 

Ders Seçimi İşlemleri:  2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları için ders seçme işlemleri 19 Nisan 2024- 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan ders seçimi işlemleri dikkate alınmayacaktır.

Sınav Merkezi İşlemleri: 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları için sınav merkezi güncelleme işlemleri 19 Nisan 2024- 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Mesleki Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan sınav merkezi belirleme ve güncelleme işlemleri dikkate alınmayacaktır.

 Yazılı sınav duyurusu için  Tıklayınız 

 e-Sınav duyurusu için Tıklayınız 

ÖNEMLİ NOT:

-Öğrencilerin 2023-3. dönem sınavına katılabilmeleri için açık öğretim liseleri bilgi yönetim sistemindeki iletişim bilgilerinin ve sınava gireceği sınav merkezinin güncel olması gerekmektedir.

-Öğrencilerin bu bilgilerini kendi şifreleri ile açık öğretim liseleri bilgi yönetim sistemine girerek, bu bilgilerini yüz yüze eğitim aldıkları okul/kurum müdürlüklerine başvurarak veya 444 0 632 mebim aracılığı ile güncellemesi gerekmektedir.

-Öğrencilerimiz 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarına fotoğraflı sınav giriş belgesi ile girebileceklerdir. Giriş belgesinde fotoğrafı bulunmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Bu nedenle öğrencilerimiz açık öğretim liseleri bilgi yönetim sistemindeki fotoğraflarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Sistemde fotoğrafı bulunmayan veya kendi fotoğrafı yerine başka bir görüntü yüklenmiş olanlar yüz yüze eğitim aldıkları okul/kurumlara başvuru yaparak güncel fotoğraflarını yükletmeleri gerekmektedir.

-Sınav Tarihi: 20-21 Temmuz  2024

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA - Bize ulaşmak için 4440632 MEBİMi arayabilirsiniz. İlgili birime ulaşmak için HAKKIMIZDA > KADROMUZ menüsüne tıklayınız.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.