Mesleki Açık Öğretim Lisesi

SSS - SINAVLARLA İLGİLİ SORULAR

Sınava gireceğim yeri nasıl tespit edebilirim?

 

Her dönem kayıt yenileme işlemini yapan öğrenci sisteme öğrenci numarası ve şifresi ile girerek iş takviminde belirtilen sürelerde ders seçme ve sınav merkezi güncellemesini yapabilir. Özellikle taşınma, askerlik, terhis vb. nedenlerle adresin değiştiği durumlarda sınav merkezinin mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Sınav merkezini değiştirmeyen öğrenci bir önceki seçtiği yerde sınava girmeye devam eder.

 


 

Sınav günü yanıma hangi belgeleri almalıyım?

 

Öğrenci kimlik kartı, sınava giriş belgesi ve geçerli bir kimlik belgesini (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgelerinden herhangi birini) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

 

NOT: Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

 


 

 Sınavlarda yanlış cevaplar doğru cevapları etkiler mi?

 

 Hayır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Diğer bir ifade ile yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez.

 


 

 Sınav sonuçlarımı nasıl öğrenebilirim?

 

 Sınav sonuçlarınızı sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile girip sınav sonuçları kısmından öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrenci sayfanızda “Öğrenci Genel Bilgileri” altında yer alan “Dönem Dersleri” kısmından da önceden girdiğiniz bütün sınav sonuçlarınızı görebilirsiniz.

 


Sınav sorularına veya sonuçlarına nasıl itiraz edebilirim?

 

 Adayların; sınav sorularına itirazlarını, sınav sorularının ilanından sonra 5 (beş) takvim günü, sınav sonuçlarına itirazlarını, sonuçların ilanından sonra 10 (on) takvim günü içinde yapmaları gerekmektedir.

 

 İtirazlar için öncelikle;

 

 1 - T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

 2 - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

 3 - Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

 

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile sınav itiraz ücreti yatırılarak, ekte örneği verilen dilekçe doldurulduktan sonra banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı adrese gönderilmesi gerekmektedir.

 Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

 

           Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres:

  

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar / ANKARA 

 

 

 

Sonuca İtiraz Dilekçe Örneği

Soruya İtiraz Dilekçe Örneği

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA - Bize ulaşmak için 4440632 MEBİMi arayabilirsiniz. İlgili birime ulaşmak için HAKKIMIZDA > KADROMUZ menüsüne tıklayınız.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.